Aneta Mleczko

oferta
MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Polecamy najnowszy zabieg w salonie:::

Kuracja oparta jest na wstrzykiwaniu w skórę specialnie opracowanej formuły kwasu hialuronowego. 

Zabieg wstrzykiwania jest bezbolesny, wstrzykiwaczjest bowiem urządzeniem bezigłowym, a kwas hialuronowy wstrzykiwany jest pod dużym ciśnieniem aż do skóry właściwej.

Energia mechaniczna działania sprężyny i specialnego tłoku wstrzykiwacza umożliwia wprowadzenie pod dużym ciśnieniem bardzo cienkiego strumienia kwasu przez naskórek, bez nakł..

Medycyna estetyczna

celu wygładzenia zmarszczek mimicznych stosujemy preparaty toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium botulinum

Mechanizm działania

Leczenie tym preparatem jest metodą, która likwiduje problemy wywołane przez kurczenie mięśni. Toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W rezultacie wyraz twarzy nie zmienia się, nie ma efektu "zamrożenia" mimiki twarzy, natomiast wygładzają się zmarszczki.

U kogo stosujemy?

Preparat można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli działanie w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Tylko tak można opóźnić ich powstanie. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką. To obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa

U osób dojrzałych zastosowanie preparatu wygładza zmarszczki już istniejące

Co korygujemy?

zmarszczki poprzeczne czoła

zmarszczki między brwiami ("lwie" zmarszczki)

"kurze łapki" - zmarszczki wokół oczu

zmarszczki "palacza" wokół ust

opadające kąciki ust

"brodę brukową"

opadające powieki

nisko osadzone brwi

zmarszczki na szyi

Przebieg zabiegu

Preparat jest wstrzykiwany wyłącznie przez lekarza przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie podaje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut i nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem. Efekty pojawiają się pomiędzy 3-10 dniem od podania. Maksymalny efekt uzyskujemy po 14 dniach. Po tym okresie u osób ze szczególne oporną mimiką możliwe jest niewielkie dodanie preparatu. 

Postepowanie pozabiegowe :

unikamy masażu w miejscach wstrzyknięć

w ciągu 6 godz. po zabiegu nie pracujemy z głową „ w dół”- nie myjemy podłogi, nie piszemy w pochyleniu

w tym samym dniu nie korzystamy z solarium

w tym samym dniu nie ćwiczymy na siłowni

tego dnia nie podróżujemy samolotem

Efekty zabiegu:

Zmarszczki całkowicie lub częściowo wypłycają się, twarz wygląda łagodnie i naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb.

Po okresie 6-8 miesięcy mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Przeciwskazania do zabiegu

bezwzględne:

zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)

nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)

miejscowe infekcje skóry

ciąża, okres laktacji

względne:

zaburzenia krzepnięcia

stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Działania niepożądane

ból w momencie iniekcji

małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie

zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych

mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji

nadmierne zwiotczenie mięśni

ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.

Uwaga: Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.


Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

Partnerzy